t-shirt z logo drukarni A3extra

Sitodruk

Sitodruk to metoda zadrukowywania powierzchni przy użyciu sita oraz rakla, przez które przesącza się farbę wodną lub plastizolową. Matrycę należy wcześniej przygotować z należytą starannością – trzeba dobrać grubość otworów oraz zasłonić elementy niedrukujące tak, by farba nie mogła przez nie przepływać.

★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów

Technika wywodzi się prawdopodobnie z Japonii, gdzie wykorzystywano sita i specjalne barwniki do ozdabiania kimon. Malowanie szablonowe stosowano jednak jeszcze w starożytności. To jedna z najstarszych metod druku, która urzeka wszystkich zwolenników tradycji.

Nadruki można wykonywać na tkaninach naturalnych, syntetycznych oraz sztucznych. Z pomocą sitodruku bez problemów oznakujemy odzież zarówno bawełnianą, jak i poliestrową.

Zalety stosowania sitodruku do zadruku odzieży

Wykonywanie nadruków metodą sitodruku jest dosyć czasochłonne, ale daje niebywałe efekty:

– zapewnia ponadprzeciętną trwałość nadrukugrafika jest odporna na tarcie, ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne,
– gwarantuje doskonałe odwzorowanie szczegółów i kolorów grafiki,
– nie ulega niszczącym czynnikom atmosferycznym, z którymi można spotkać się, wykorzystując materiał na zewnątrz w przypadku odzieży roboczej, reklamowej czy sportowej.


Na sitodruk można zdecydować się na najróżniejszych gadżetach reklamowych i elementach garderoby – koszulkach, torbach czy innych tekstyliach. Największą zaletą sitodruku jest to, że podczas gdy tkanina jest już dawno zniszczona, nadruk wciąż doskonale się na niej trzyma.

Kiedy zdecydować się na sitodruk?

Sitodruk zaleca się wybierać w przypadku większych nakładów produktów do zadrukowania, gdyż wówczas jest najbardziej opłacalny. Najlepiej wygląda na tkaninach o bardzo gęstym i drobnym splocie takim jak bawełna.

Warto pamiętać o tym, że nadruk metodą sitodruku można wykonać tylko wtedy, gdy zadrukowywany materiał można rozłożyć na płasko na stoliku drukarskim. Nie ma zatem możliwości wykonania go w miejscach, gdzie występują przeszkody takie jak zamki czy szwy – na szczęście jednak drukujemy przy pomocy najróżniejszych metod, zatem również do takich zadań w ofercie A3extra znajdzie się odpowiednia technika. Naszą rolą jest dobranie techniki w taki sposób, żeby była najtrwalsza oraz najekonomiczniejsza pod względem finansowym.

Dostosujemy się do Ciebie

Proponujemy wykonywanie sitodruku zarówno na odzieży, którą zamawiamy dla Klienta, jak również na odzieży powierzonej. Znakowanie odzieży różnymi technikami e to nasza specjalność!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty oraz do wybierania wspaniałej, tradycyjnej metody zadruku, jaką jest sitodruk. Poznań to miasto, na którego terenie funkcjonuje drukarnia A3extra, aczkolwiek problemów nie stanowi realizacja zleceń również wysyłkowo.

Przeczytaj również jak założyć własną markę odzieżową z A3extra.

Zaufało nam ponad 12.000 tys klientów
★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów