t-shirt z logo drukarni A3extra

Druk

Sublimacyjny

Druk sublimacyjny został wymyślony pod znakowanie odzieży sportowej.

★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów

Jedna z najnowocześniejszych metod, która wybierana jest coraz częściej w różnego rodzaju zleceniach przy odzieży sportowej to druk sublimacyjny. Sprawdź, na czym polega ten sposób tworzenia nadruków i skorzystaj z profesjonalnych usług oferowanych przez naszych specjalistów.

Czym jest druk sublimacyjny?

Sublimacja na koszulkach lub innego rodzaju tworzywach to rodzaj technologii, która opiera się na przejściu ze stanu stałego w gazowy, bez postaci pośredniej, czyli stanu ciekłego. Druk sublimacyjny pozwala na umieszczenie dowolnego nadruku dzięki zastosowaniu docisku i bardzo wysokiej temperatury sięgającej 180-200 stopni Celsjusza.

Kartridże z żelowym tuszem umieszczone na papierze transferowym przenikają podłoże w formie gazu, dzięki czemu grafika jest trwała. Drukarnia sublimacyjna i zastosowana technologia sprawia, że dany wzór i tworzące go barwniki zostają wtłoczone w głąb tkaniny, a nie umieszczone na jej powierzchni, jak w przypadku innych metod. Poziom stosowanej temperatury, jak i parametry docisku zależą od danego tworzywa oraz rodzaju nadruku.

Najlepsze efekty uzyskać można, stosując druk sublimacyjny na tkaninach poliestrowych lub materiałach z ich dużą domieszką. Jest tak dlatego, że podczas procesu sublimacji barwnik najlepiej wiąże się właśnie z tego typu włóknami. Nie oznacza to jednak, że niemożliwa jest do wykonania sublimacja na koszulkach czy torbach bawełnianych. Jedynym warunkiem jest to, że poliester musi być biały, ponieważ w sublimacji nie występuje kolor biały. Można znakować na pastelowych kolorach materiału, pod warunkiem że w danej grafice nie występuje biały kolor.

Jakie zalety ma druk sublimacyjny na tkaninach?

Druk sublimacyjny charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i trwałością. Nadruki powstałe w ten sposób są bardzo wyraźne, dzięki czemu drukarnia sublimacyjna stworzy zarówno najwyższej jakości napisy, jak i najbardziej szczegółowe grafiki, w tym zdjęcia idealnie odwzorowane na danej tkaninie. 

Na uwagę zasługuje również aspekt ekologiczny. Druk sublimacyjny jest całkowicie nieszkodliwy zarówno na etapie produkcji, jak i użytkowania. Koszt zrealizowania nadruku jest niski i możliwy do wykonania na materiałach (tylko poliestrowych lub bawełniano-poliestrowych 50% na 50%) o różnych fakturach. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Sprawdź również ofertę produkcji i znakowania odzieży sportowej.

Zaufało nam ponad 12.000 tys klientów
★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów