t-shirt z logo drukarni A3extra

Folia flex i flock

Obecnie w poligrafii stosuje się coraz więcej różnego rodzaju technik i urządzeń pozwalających na stosowanie wielu efektownych nadruków.

★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów

Niektóre z tych metod wyróżniają się wyjątkową wyrazistością i dokładnością wykonania, inne dużą perfekcyjnym odwzorowaniem kolorów, a jeszcze inne świetną opłacalnością już przy jednej sztuce zamówienia. Ciekawe efekty można uzyskać, wykorzystując też takie materiały jak folia flex i flock.

Termotransferowe zdobienie tkanin – czy to dobry wybór?

Wśród wielu różnych sposobów, za pomocą których można wykonać różnego rodzaju zdobienia lub odwzorować gotowe projekty nadruków takich, jak np. logo, znajdują się techniki termotransferowe. Takie metody nazywane są również termodrukiem. Jest to termiczne zgrzanie przygotowanego wcześniej nadruku. Przy zastosowaniu dużej siły nacisku oraz wysokiej temperatury przez określony czas taki proces ma miejsce również w przypadku, gdy zastosowana zostaje folia flock lub flex.

Techniki termotransferowego zdobienia tkanin mają wiele zalet. Takie nadruki charakteryzują się dużą odpornością na zniszczenia oraz wykazują wysoką trwałość. Technologie termiczne, w których zostaje wykorzystana folia flex lub flock, nie wymagają także zastosowania szkodliwych dla środowiska farb i innych chemicznych barwników.

Czym jest folia flex i gdzie można ją zastosować?

Folia flex to materiał wykonany z poliuretanu lub PVC, z czego pierwszy wariant charakteryzuje się nieco większą elastycznością. Folie flex są cienkie, rozciągliwe i gładkie. Doskonale też komponują się z tkaniną, na którą zostają w grzane. Są to materiały, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i występują zarówno w wykończeniu błyszczącym, jak i matowym. Można również wybierać spośród produktów neonowych, lakierowanych, brokatowych, perłowych, odblaskowych czy holograficznych. Dzięki temu folia flex to nieskończenie wiele propozycji nawet dla najbardziej wymagających Klientów. W takim wariancie można wykonać nawet wyjątkowo skomplikowany projekt.

Wśród materiałów, na których doskonale sprawdza się folia flex, znajduje się przede wszystkim bawełna, bawełna z poliestrem czy mieszanka poliestru z akrylem. Folie flex występują w różnych grubościach i wymagają stosowania zróżnicowanych parametrów zgrzewania, także w zależności od materiału, na który mają być wgrzane. Folia flex to doskonały wybór na torby, ozdobne poduszki, plecaki i wiele innych produktów.

Czym charakteryzuje się folia flock?

Folia flock to materiał, który wytwarzany jest z włókien celulozowych. To właśnie dzięki niemu wydruki powstające z tego tworzywa mają charakterystyczną strukturę przypominającą meszek czy zamsz. Od folii w wariancie flex folia flock odróżnia się również znacznie większą grubością, która wynosi nawet 420 mikronów, podczas gdy w poprzednim przypadku to zazwyczaj od 50 do 170 mikronów. Grubość ta jest doskonale wyczuwalna i przyjemna w dotyku.

Folia flock doskonale sprawdzi się w połączeniu z takimi materiałami jak bawełna, poliester, różne ich mieszanki, ale też syntetyki czy włókna naturalne. Folia flock nie powinna być stosowana jedynie na nylonie oraz materiałach wodoodpornych. W przypadku tego rodzaju folii nieco uboższy jest też zakres dostępnych kolorów, choć podobnie, jak w przypadku wariantu flex, również jest to materiał odporny na pranie oraz czynniki mechaniczne i pęknięcia.

Folia flock i folia flex – dlaczego warto?

Nadruki transferowe z wykorzystaniem zarówno folii flex, jak i flock to metoda dokładna, stosunkowo prosta, szybka, tania i przede wszystkim bardzo dobra jakościowo. Obie techniki wykonujemy z zastosowaniem sprzętów i maszyn wykorzystujących najnowsze technologie oraz materiały najwyższej jakości. Dzięki temu wszystkie projekty realizowane są precyzyjnie i zgodnie ze wszystkimi wymaganiami oraz dbałością nawet o najmniejsze szczegóły.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i doradzimy w wyborze najlepszej metody w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Zaufało nam ponad 12.000 tys klientów
★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów