t-shirt z logo drukarni A3extra

Haft komputerowy

W drukarni A3extra wykonujemy haft komputerowy przeważnie na odzieży roboczej. i innych materiałach reklamowych powierzonych albo wybranych z naszej szerokiej oferty odzieży. Jesteśmy specjalistami w tym zakresie i liderami w branży, co potwierdzają setki zadowolonych z naszych usług Klientów.

★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów

Jeżeli szukasz wytrzymałego sposobu znakowania odzieży, który nigdy się nie spierze, wybierz haft na koszulkach. Poznań to miasto, na którego terenie obsługujemy większość zamówień, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by realizować niektóre z nich również wysyłkowo. Znaczy to tyle, że chociaż głównym obszarem naszej działalności jest Poznań i okolice, chętnie przyjmujemy zamówienia z całej polski.

Czym charakteryzuje się haft komputerowy na odzieży?

Haft komputerowy jakościowo niczym nie różni się od tradycyjnego haftu ręcznego, oprócz tego, że jest wykonywany maszynowo na podstawie wcześniej zaprojektowanych i zaplanowanych przez komputer czynności. Jakość haftów jest wyjątkowo wysoka, a powtarzalność stuprocentowa. Wykonywane są one przy pomocy multifunkcyjnych głowic, które wyszywają kilka elementów haftów jednocześnie. Dzięki temu czas realizacji zlecenia może być jeszcze szybszy.

Szerokość palety kolorystycznej nici dostępnych w A3extra zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego Klienta! To najtrwalszy sposób znakowania odzieży, który pozwala osiągnąć niebanalny efekt estetyczny. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i wszystkie inne czynniki niszczące, z którymi zwykły nadruk mógłby sobie nie poradzić.

Od czego zależy cena haftu komputerowego?

Przy większych nakładach haft komputerowy jest wyjątkowo opłacalny. Ponieważ finalna cena zależy od gęstości haftu, jego wielkości, zastosowania dodatkowych aplikacji (flizeliny, naszywek), zamawianego nakładu oraz (czasami) ilości kolorów wykorzystanych do wykonania haftu. Oprócz tego znaczenie ma również oczywiście stopień skomplikowania wzoru – do każdego zamówienia konieczne jest przygotowanie specjalnego programu i projektu, z których głowice maszyn haftujących będą mogły korzystać podczas pracy.

Do haftowania komputerowego można wykorzystać różne rodzaje nici – od tych standardowych odpornych na pranie i prasowanie, poprzez nici ognioodporne, aż po takie z metalicznymi, ozdobnymi elementami o świetnych walorach dekoracyjnych. Oczywiście to także wpływa na ostateczną cenę realizacji zamówienia. Mamy świadomość, że większość z Klientów nie posiada rozległej wiedzy na tematy związane z haftowaniem czy innymi technikami znakowania odzieży, dlatego też pomagamy dobrać jak najlepszą metodę zadruku na podstawie:

  • opisu oczekiwanych efektów uzyskanego od Klienta (najlepiej podesłać wizualizację);
  • rodzaju odzieży;
  • liczby znakowanej odzieży;
  • liczby kolorów (czy 1-2 kolory, np. Pantone, czy przejścia tonalne).

Zaletą tworzenia haftu komputerowego na koszulkach i innych rodzajach odzieży jest to, że raz przygotowany projekt zostaje zapisany na stałe. Znaczy to, że koszty związane z jego stworzeniem ponosi się tylko raz, a w późniejszym czasie o wiele łatwiej i szybciej można wznowić produkcję w razie potrzeby. Taki stan rzeczy wynika z tego, że w procesie tworzenia haftu komputerowego to właśnie przygotowanie jest najbardziej czasochłonne i kosztowne.

Kiedy warto wybrać haft komputerowy?

Haft komputerowy sprawdza się idealnie na wszelkiego rodzaju czapkach z daszkiem i zimowych, torbach wielorazowych, workach na buty, plecakach, bluzach, ubraniach roboczych (BHP) oraz ręcznikach i innych materiałach reklamowych. Można wykonywać go na polarach, bawełnie, tkaninach typu frotte, akcesoriach dzierganych, a nawet ekoskórze. Najlepiej wybierać go wówczas, gdy produkty będą używane w szczególnie trudnych warunkach:

  • niskich i wysokich temperaturach,
  • na zewnątrz, gdzie oddziałuje promieniowanie UV,
  • gdy będą narażone na bardzo częste pranie, również przemysłowe,
  • jeżeli będą używane np. w pracy, gdzie istnieje duże ryzyko uszkodzeń mechanicznych nadruku pod wpływem tarcia.

Haft komputerowy można wykorzystywać do tworzenia grafik, logo, napisów, wzorów, naszywek, aplikacji, a nawet ozdób w formie 3D na ubraniach. W ostatnim przypadku konieczne jest zastosowanie wewnątrz dodatkowej warstwy materiału tekstylnego, która umożliwia uwypuklenie wzoru. Bardzo często stosuje się ten rodzaj znakowania na czapkach z daszkiem.

Jak dopasować materiał oraz wzór do tej metody zadruku?

Hafty warto wybierać w sytuacji, w której możemy pozwolić sobie na manipulowanie wielkością czcionek na produktach – najlepiej, jeżeli wysokość liter w napisach jest większa, niż 10-20 mm. Pozwala to na wykonanie dokładnego haftu i odwzorowanie wszystkich potrzebnych szczegółów. Według ogólnych zaleceń haft komputerowy najlepiej wykonywać na tkaninach o gramaturze powyżej 190 g. Dzięki temu zarówno metoda znakowania, jak i grubość materiału mogą zagwarantować ponadczasową trwałość produktu.

Trzeba pamiętać też o tym, że jeżeli haftujemy na przedmiocie, a nie na naszywce, produkt musi być możliwy do rozłożenia na płasko na tamborku hafciarki maszyny. W miejscu, w którym ma powstawać haft, nie mogą przechodzić żadne szwy, zamki czy inne nadruki i aplikacje. Jeżeli chcemy obejść ten problem, jedynym rozwiązaniem jest haftowanie przed uszyciem odzieży (znakowanie na wykrojach), kiedy jeszcze materiał można rozłożyć na płasko i rozciągnąć do wykonania wzoru.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty oraz do składania zamówień na haft komputerowy na koszulkach zarówno własnych, jak i nabytych w naszej drukarni A3extra.

Zaufało nam ponad 12.000 tys klientów
★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów