t-shirt z logo drukarni A3extra

Folia flex lateksowa

Obecnie do wyboru jest wiele różnych opcji wykonywania nadruków. Wraz z rozwojem technologii stają się one coraz dokładniejsze, wyraźniejsze i trwalsze. To także opcja zastosowania coraz większej gamy różnych materiałów.

★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów

Jednym ze sposobów na trwałe znakowanie zarówno tkanin, jak i innych tworzyw jest folia flex lateksowa. To doskonała i często wybierana metoda, dzięki której można uzyskać zadowalające i bardzo estetyczne rezultaty w bardzo korzystnym wariancie cenowym.

Folia flex lateksowa – co charakteryzuje druk z jej wykorzystaniem?

Wykonywanie nadruków z wykorzystaniem folii flex jest dzisiaj jedną z najczęściej stosowanych metod trwałego nanoszenia projektów graficznych i napisów na różnego rodzaju tworzywa i materiały. Taki typ znakowania wykonywany jest przy użyciu plotera tnącego, a także specjalnej prasy termicznej. Popularność tej metody związana jest nie tylko z licznymi zaletami samego nadruku, ale także faktem, że sposób ten sprawdza się już przy zamówieniach nawet jednej sztuki produktu. Folia flex lateksowa to również korzystne rozwiązanie przy hurtowych zamówieniach z napisami i grafikami bardzo szczegółowymi i wymagającymi szczegółowego odwzorowania.

Metoda zadruku, w której wykorzystywana jest folia flex lateksowa to opcja bardzo uniwersalna. Z powodzeniem można zastosować ją w przypadku tkanin naturalnych, ale też syntetycznych. To doskonały wybór dla bawełnianych koszulek czy też poliestrowych produktów, ale doskonale też sprawdzi się w przypadku odzieży wykonanej z tkanin z domieszkami. Świetne efekty można uzyskać w przypadku wiskozy czy akrylu. Z powodzeniem więc folia flex lateksowa sprawdzi się do nadruków na koszulkach, bluzach, odzieży sportowej, dresach, ubraniach roboczych, ale też przy takich akcesoriach jak parasole czy torby.

Jak przygotowywany jest druk z folią flex lateksową?

Aby nadruk był trwały i najwyższej jakości niezbędny jest specjalistyczny sprzęt i folia wyróżniająca się odpowiednimi właściwościami oraz spełniająca odpowiednie standardy. Folia flex lateksowa wykonana jest z PCV lub poliuretanu, który pokryty zostaje specjalnym klejem. Sama powierzchnia folii jest elastyczna i płaska. Nadruk przy wykorzystaniu tego typu materiału jest przyjemny w dotyku i gładki. Sama folia jest też bardzo cienka, a jej grubość wynosi od 50 do 170 mikronów.
Folia flex lateksowa występuje w różnych wariantach w zależności od potrzeb danego projektu i jego realizacji. Dostępna jest w wielu kolorach i wzorach, a także strukturach. Folie flex lateksowe występują również w wariantach metalizujących, fluorescencyjnych, odblaskowych czy brokatowych.

Folia flex lateksowa – jak przebiega nadruk?

Nadruk, w którym wykorzystywana jest folia flex lateksowa, nie wymaga przygotowywania matrycy, a cały proces przebiega stosunkowo szybko. W pierwszej kolejności odpowiednie grafiki wycinane są z folii flex za pomocą plotera lub lasera zgodnie z projektem przygotowywanym w krzywych. Następnie tak wykonany nadruk zostaje wygrzany w materiał z wykorzystaniem wysokiej temperatury prasy termicznej. Dzięki takiemu procesowi nadruk nie blaknie podczas prania, nie pęka ani nie spiera się w trakcie wielokrotnego użytkowania.

Folia flex lateksowa całkowicie pokrywa tkaninę w obrębie danego projektu i jest nieprzezroczysta. Umożliwia także zadruk dużego pola, również w miejscach częstego zginania odzieży. Miejsce lokalizacji folii ograniczają jedynie szwy.

Folia flex lateksowa – bezpieczeństwo i higiena

Folia flex lateksowa to produkt bezpieczny, który oznaczony jest stosownym certyfikatem gwarantującym możliwość jego stosowania bez negatywnych konsekwencji. Odzież z nadrukiem wykonanym tą metodą nie zawiera szkodliwych środków i podczas prania lub noszenia nie uwalnia żadnych negatywnych substancji, barwników alergizujących, pestycydów czy metali ciężkich.

Nadruki wykonywane tą metodą nie zagrażają więc zdrowiu użytkownika ani nie uczulają. Z powodzeniem więc folia flex lateksowa może być stosowana także w przypadku akcesoriów i odzieży przeznaczonej dla dzieci.

Zaufało nam ponad 12.000 tys klientów
★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów