DRUKARNIA

SUBLIMACYJNY

U nas zamówisz druk na odzieży, ale również szybki druk cyfrowy ulotek, katalogów offsetowo oraz rollupy czy banery reklamowe wielkoformatowo!

Druk sublimacyjny

TECHNIKA SUBLIMACJI

wydruk tuszowy

     Najprościej mówiąc, sublimacja jest to wydruk tuszowy, który potem pod wpływem temperatury i nacisku jest przetransferowany na dane media. Podczas tego procesu tusz przechodzi ze stanu lotnego w gazowy, przez co migruje i osadza się w postaci obrazu lustrzanego na odpowiednio tego przygotowanych mediach. Po przeniknięciu do wnętrza materiału poliestrowego i trwale się z nim wiąże, tym samym zapewniając wysoką jakość druku odporną na pranie, ścieranie i warunki atmosferyczne.

     Cały proces w największym uproszczeniu składa się z etapów, jak poniżej: Przygotowanie wzoru do druku w dowolnym programie graficznym. Wydruk z komputera na specjalnie do tego przygotowanej drukarce zasilanej tuszem sublimacyjnym lub żelem na papierze sublimacyjnym w odbiciu lustrzanym. Przeschnięcie papieru, o ile jest to wymagane w zależności od rodzaju papieru Przeschniętą kartkę przykładamy do mediów, na których chcemy przenieść nadruk. Grzanie na prasie transferowej w określonej temperaturze, czasie i docisku. Po upłynięciu żądanego czasu ściągamy papier z mediów, a nadruk pozostaje np. na kubku czy koszulce.

         

Cały proces w największym uproszczeniu składa się z etapów, jak poniżej:

0
Przygotowanie wzoru do druku w dowolnym programie graficznym.
0

Wydruk z komputera na specjalnie do tego przygotowanej drukarce zasilanej tuszem sublimacyjnym lub żelem na papierze sublimacyjnym w odbiciu lustrzanym.

0
Przeschnięcie papieru, o ile jest to wymagane w zależności od rodzaju papieru
0
Przeschniętą kartkę przykładamy do mediów, na których chcemy przenieść nadruk.
0
Grzanie na prasie transferowej w określonej temperaturze, czasie i docisku.
0
Po upłynięciu żądanego czasu ściągamy papier z mediów, a nadruk pozostaje np. na kubku czy koszulce.

Druk sublimacyjny wykonuje się na odzieży sportowej, wykonanej z poliestru...

tzw. odzieży oddychające, która podczas wysiłku, nie przykleja się do spoconego ciała.

Jakość, profesjonalizm i zaangażowanie

Działamy na terenie całego kraju!

0
Klientów
0
Zamówień
0
Pracowników
0
Lat Doświadczenia