t-shirt z logo drukarni A3extra

Odzież sportowa Full Print

Poznaj pełną ofertę…

★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów

Nadruki FullPrint na odzieży

Współczesne technologie umożliwiają realizację najbardziej skomplikowanych projektów. Znakowanie to już nie tylko nadrukowywanie prostych logotypów — odzież fullprint to możliwość uzyskania dowolnego nadruku na całej powierzchni tkaniny i realizację bardzo szczegółowych grafik, wykorzystujących wiele kolorów i gradienty.

Odzież fullprint z własnym nadrukiem

Odzież sportowa fullprint sprawdzi się idealnie do promowania Twojej firmy na eventach. Pozwoli budować rozpoznawalność marki oraz sprawi, że Twoi pracownicy będą się wyróżniać. Odzież sportowa pełen kolor doskonale spełni też funkcję codziennej odzieży roboczej, zapewniając najwyższy komfort użytkowania.

Odzież fullprint ze względu na możliwość wykonania dowolnych projektów jest świetnym rozwiązaniem dla klientów, którzy tworzą własne linie odzieży. Wykorzystywane przez Drukarnię A3 Extra technologie druku pozwolą na zrealizowanie Twoich pomysłów, nawet gdy chcesz zamówić niewielką liczbę sztuk odzieży.

Na czym polega technologia druku fullprint?

To, co wyróżnia nadruki fullprint, to możliwość wykonania nadruku na całej powierzchni materiału. Takiej opcji nie dają inne popularne technologie drukowania na tkaninach, jak na przykład sitodruk. Aby uzyskać pełen nadruk, stosuje się dwie uzupełniające się techniki — druk cyfrowy i sublimację.

Nadruk fullprint metodą sublimacji w Drukarni A3extra

Druk sublimacyjny umożliwia wykonanie nadruku na tkaninach z włókien poliestrowych, które ze względu na swoją funkcjonalność, między innymi oddychalność i odprowadzanie wilgoci, często stosowane są w odzieży sportowej.

Technika ta wykorzystuje zjawisko sublimacji, czyli przechodzenia substancji ze stanu stałego bezpośrednio w gazowy, z pominięciem stanu ciekłego. Początkowo nadruk wykonywany jest na specjalnym papierze transferowym, a następnie przenoszony na tkaninę na specjalnej prasie. Z wykorzystaniem sublimacji, cząsteczki barwnika przenikają w formie gazowej w głąb tkaniny.

Dzięki metodzie sublimacji nadruk nie znajduje się jedynie na zewnętrznej części tkaniny, lecz staje się jej integralną częścią, ponieważ barwniki przenikają przez włókna i łączą się z nimi. Przekłada się to na bardzo wysoką trwałość nadruku, która jest jedną z głównych zalet druku metodą sublimacji. Nadruk jest niewyczuwalny w dotyku, a materiał zachowuje swoją funkcjonalność. Wzór pozostaje nienaruszony nawet po wielokrotnym praniu z wykorzystaniem detergentów.

Nadruki fullprint na odzieży z wykorzystaniem druku cyfrowego

W przypadku materiałów bawełnianych, do nadruków w pełnym kolorze stosuje się metodę druku cyfrowego DTG. Jest to metoda druku bezpośredniego, w której z wykorzystaniem programu komputerowego wzór nanoszony jest na tkaninę za pomocą specjalnej drukarki.

Druk cyfrowy umożliwia doskonałe odzwierciedlenie na materiale skomplikowanych grafik wykorzystujących dowolne barwy. Nadruk jest nie tylko bardzo szczegółowy, ale również trwały. Metoda ta doskonale sprawdza się, gdy odzież sportowa pełen kolor ma być personalizowana lub wykonana w niewielkich nakładach.

Co można nadrukować na odzieży sportowej fullprint?

Obydwie metody pozwalają uzyskać nadruki fullprint na odzieży, które nie są ograniczone właściwie w żaden sposób. Mogą to być bardzo skomplikowane grafiki, na przykład zdjęcia, wykorzystujące nieograniczoną ilość kolorów i przejścia tonalne.

Co więcej, druk cyfrowy daje możliwość personalizacji projektu — doskonałe rozwiązanie jeśli chcesz, aby każdy z Twoich pracowników miał koszulkę ze swoim imieniem. W przypadku odzieży sportowej metodę tą można wykorzystać, gdy na każdej sztuce odzieży ma się znajdować numer zawodnika lub jego nazwisko.

Fullprint Poznań — gdzie zrealizować swój projekt?

W ofercie Drukarni A3 Extra, znajdującej się w Poznaniu, znajdziesz wiele rodzajów odzieży sportowej i roboczej, dostępnej w różnych fasonach i rozmiarach.
Korzystając z naszego doświadczenia, pomożemy Ci dobrać odpowiedni produkt, a zastosowanie odpowiedniej metody nadruku sprawi, że realizacja projektu w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania.

Jeśli chcesz zamówić odzież sportową full print w Poznaniu, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zaufało nam ponad 12.000 tys klientów
★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów