t-shirt z logo drukarni A3extra

Nadruki DTF

Poznaj pełną ofertę…

★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów

Co to jest nadruk DTF?

Jest to nowoczesna metoda wykorzystywana do drukowania na tekstyliach, która dzięki swoim zaletom jest coraz częściej stosowana przy znakowaniu odzieży. Skrót DTF pochodzi od frazy Direct To Foil — oznacza to, że nadruk wykonywany jest bezpośrednio na folii. Technologia ta staje się mocną konkurencją dla nadruków wykonywanych drukiem cyfrowym DTG.

Jak przebiega proces nadruku z wykorzystaniem technologii DTF?

Nadruk DTF polega na umieszczeniu barwników na specjalnej przeźroczystej folii za pomocą cyfrowej drukarki, a następnie przeniesieniu ich na tkaninę z wykorzystaniem folii PET jako nośnika. Nadruk jest pokrywany specjalnym proszkiem transferowym i wgrzewany w materiał tekstylny za pomocą specjalnej prasy. Proces ten zapewnia bardzo wysoką szczegółowość i trwałość nadruku. Jest to metoda, która ma wszystkie zalety druku DTG, ale jej trwałość jest jeszcze wyższa, dlatego szybko zyskuje na popularności.

Jakie zalety mają nadruki DTF?

Przede wszystkim jest to metoda druku na tekstyliach, która zapewnia niezwykłą trwałość i jakość nadruku. Transfer DTF wykorzystuje wysoką temperaturę podczas wprasowywania farby w tkaninę, więc barwniki trwale łączą się z włóknami materiału. Dzięki temu nawet wielokrotne pranie i suszenie nie powoduje blaknięcia barw. Zgrzanie pigmentów z włóknami sprawia również, że nie występuje zjawisko pękania powierzchni nadruku podczas użytkowania odzieży.

Wykorzystanie drukarek cyfrowych powoduje, że w technologii DTF realizować możemy bardzo skomplikowane projekty, o dużej liczbie detali i kolorów oraz z przejściami tonalnymi. Barwy są nie tylko bardzo żywe i nasycone, ale także doskonale odwzorowane.

Transfer DFT to metoda druku, która nie generuje wysokich kosztów przygotowania. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w przypadku niedużych serii odzieży oraz przy zamówieniach z personalizacją, gdy każda sztuka odzieży ma być inaczej znakowana, na przykład imieniem pracownika czy numerem zawodnika. Nadruki DTF są niedrogie i szybkie do wykonania, co gwarantuje krótki termin realizacji przy konkurencyjnej cenie końcowej produktu.

Do wykonania jakich projektów druk DTF będzie najlepszym wyborem?

Transfer DTF doskonale sprawdzi się do wykonania znakowania na różnych produktach tekstylnych. Szczegółowość nadruku sprawi, że koszulki i bluzy wykonane metodą DTF z pewnością będą przyciągać uwagę. Technologię tą można wykorzystać również do znakowania dodatków i akcesoriów, na przykład czapek czy toreb.

Drukarnia A3 Extra oferuje szeroki wybór odzieży oraz dodatków, na których możemy wykonać nadruk według Twojego projektu. W naszym katalogu znajdziesz wiele modeli produktów damskich, męskich i dziecięcych.

Gdzie wykonać nadruk DTF w Poznaniu?

Niezależnie od tego, czy poszukujesz odzieży sportowej lub roboczej, czy chcesz stworzyć własną linię ubrań, Drukarnia A3 Extra zrealizuje Twoje projekty z wykorzystaniem technologi optymalnej dla Twoich potrzeb.

Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem wyrobów tekstylnych według własnego projektu ze znakowaniem DTF, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zaufało nam ponad 12.000 tys klientów
★★★★★

Polecane 5/5 przez ponad 12.000 klientów